ALL STARS 2: VYŘAZENÝ TÝM E09

2. května 2011 v 0:52 | Zeck |  ČLÁNKY

Je to tady. Čekají nás poslední dva díly této historicky druhé All Stars řady, kterou jedni považují za nejlepší řadu ze všech, druzí ji naopak moc nemusí. Jedno je jisté, tentokrát se CBS zaměřila na velmi těžké zátarasy a objížďky a na cestování a přesunování po světe trochu pozapoměla. V této části závodu týmy musí zdolávat Evropu a každý díl se přesunují na jiné místa. Závěr závodu je tedy velmi napínavý a vyrovnaný. V 9. epizodě vypadl další ze silných týmů, který měl širokou základnu fanoušků. Pojďme se tedy podívat, jak tento tým odpovídal na otázky po skončení celého závodu.JET & CORD: Tým, který proslul svojí slušností a jižanským šarmem za každé situace. Dokázali několikrát získat zpět závod, když už se zdálo, že jsou beznadějně ztraceni. The Amazing Race pro ně začal v 16. řadě, kde dokázali dojít až do finále a kde se umístili na hezkém druhém místě. Prosluli hlavně tím, že v jedné epizodě byli poslední a díky tomu, že byla "nevyřazovací", čekal je v následující redardér. Přesto dokázali doběhnout na prvním místě a stali se prvním týmem v historii, kterému se něco podobného povedlo. Několikrát pomohli protivníkům a ti jim to nevraceli, přesto si udrželi slušnost a nadhled. Dokázali si užít závod jako nikdo před nimi a celou svojí pouť brali jako poznávání světa a zároveň hezký přivýdělek pro jejich rodiny. V této řadě byli od začátku nevýrazní, nedokázali se prosadit stejně dobře, jako ve své první řadě. Přesto později dokázali zabrat a několikrát předvedli husarský kousek, kdy se dostali z beznadějně posledního místa, na solidní přední pozice. Jet & Cord byli nejoblíbenějším týmem této řady, alespoň pro českou a slovenskou komunitu The Amazing Race, zároveň jsou nejoblíbenějším týmem ze všech řad, které zde máme uveřejněné.

Jet & Cord: "Bylo by "vážně bezva," kdyby nám někdo řekl odpověď.


Jete, co se stalo na zátarasu? Jak ses ztratil?
Jet: Myslím, že jsem se ztratil docela stejně jako ostatní. V podstatě jsem se neustále vracel a kontroloval tachometr. Když jsem se ztratil, tak jsem hádal jak moc a pak to odečítal od celkového čísla, ale zřejmě jsem byl ztracený mnohem víc, než jsem si myslel!

Spolupracoval jsi s Garym?
Jet: Ani ne… Mluvili jsme jen o tom, co jsme prozatím měli. Rozjeli jsme se a Gary jel mnohem pomaleji než já. Řekl jsem si: "No, buď můžu počkat a jet pomalu s ním nebo pojedu sám rychleji." Nemyslel jsem si, že by byl k odpovědi blíž než já. Doopravdy jsme nespolupracovali, jen jsem se snažil ušetřit čas.

Tehdy jsi nevěděl, že si týmy říkají odpověď.
Jet: Ne. Nějak mi nevadilo, že jsem se musel vracet, protože to bylo vážně těžké. Když jsem uviděl Flight Tima, řekl jsem si, že aspoň jeden tým bude za mnou. Vtipné je, že potom našem setkání se musel otočit a najít někoho se správnou odpovědí, protože jsme byli dost blízko konci. Věděl, že to má špatně a říkal: "Nebude se vracet celou cestu zpět." Neuvědomil jsem si, že ostatní si odpověď řekli. Nepotkal jsem Zeva a Justina ani Kishu a Jen, když jsem jel zpátky.

Co si myslíš o tom sdílení odpovědí?
Jet: Myslím, že by bylo vážně bezva, kdybych v tom byl zapojený taky. [Smích]

Jak dlouho to celé trvalo? Corde, nad čím jsi tou dobou přemýšlel?
Cord: "Páni, jaký to nádherný hrad, kde se dá trávit čas!" [Smích] Byl opravdu úžasný.
Jet: Myslím, že 3 hodiny. Maximální rychlost kola byla 20 nebo 25 mil za hodinu (pozn. cca 45 km/h) a trasa byla dlouhá 22 km. Když do toho započítám ztracený čas, byly to asi 3 hodiny.
Cord: Bylo tam docela chladno, takže jsem se nemohl dočkat, až Jet dorazí. Čím déle jsem čekal, tím víc jsem si uvědomoval, že budeme muset zabrat. Nevím, jak moc jsme byli pozadu, když jsme odešli.

Ze sestřihu to vypadalo, že šlo o závod v běhu k obratu. Byl to tak?
Jet: V tom městečku bylo tolik hotelů a tolik různých uliček. Byla velká náhoda, když jsme někoho potkali. Minuli jsme se s Garym a Mallory. Jestli jste si všimli, málokdo se potkával. Každý šel někam jinam, těžko říct, jak moc byli před námi.

Překvapilo vás, že jste byli obráceni?
Jet: Nepřekvapilo mě, že jsme byli obráceni, ale to, že jsme byli jediní. Lidi vždycky obraceli silnější týmy. Myslel jsem, že obrátí víc lidí, když to byl dvojitý obrat. Byli jsme optimističtí, protože jsme počítali s tím, že nebudeme obráceni sami.


Obrátili byste Globetrotters nebo někoho jiného, kdybyste byli v jejich pozici?
Cord: Nevím. Myslím, že jsme šli do závodu s tím, že se nebude dívat za sebe. Jestli někoho předběhnete k obratu, už vás obrátit nemůže. Museli byste se ocitnout v té situaci a rozhodnout se. Je lehké sedět doma na gauči s ovladačem v ruce a říkat, co byste udělali. Když jste v zápalu boje, musíte udělat nejlepší rozhodnutí, jaké v ten moment jde.

Myslíš, že etapa byla špatně navržená? Obvykle je objížďka a obrat na začátku etapy, takže obrácené týmy mají čas to dohnat na zátarasu, ale tady to bylo obráceně.
Cord: To si nemyslím. Můžeme se bavit o rozložení trasy. Na druhou stranu, všichni ostatní běželi tu samou. Nemyslím si, že rozložení to nějak výrazně změnilo.

Snědli jste opravdu všechen sýr na objížďce?
Cord: Ne, všechen ne. Nakonec nám nápovědu dali

Nevím, jestli jste to viděli, ale Gary řekl na Twitteru, že jste nejlepší tým, který nikdy nevyhrál.
Jet: Ó, to že Gary řekl? Opravdu milý chlap!
Cord: Gary válí! Je to bezva chlapík.
Jet: Musím říct, že Gary a Mallory, patřili k mým favoritům, hned jak se poprvé ukázali v TV. Závodit s Garym bylo fakt skvělé. Neříkám to, protože o nás řekl hezké věci. Když je v závodě, tak naplno. Nechápejte mě špatně, je velmi milý, zdvořilý a přátelský, ale jede naplno. Nenechá se pohltit emocemi, ani ničím jiným. Když se ukáže, jde závodit a toho si cením.

Vrátili byste se potřetí?
Cord: Nevím. Zasnoubil jsem se předtím, než jsme šli do závodu poprvé a oženil se dva dny předtím, než jsme sem šli podruhé. Jet říkal, že jestli do toho půjdu a budeme mít se ženou dítě, mohli bychom jít závodit potřetí!
Jet: Hned jak zjistíme, že je Cordova žena těhotná, budu očekávat telefon! [Smích]rozhovor přeložil: fullrose16
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jakub jakub | E-mail | 19. července 2011 v 8:58 | Reagovat

kdyby si ostatní týmy neřekli odpoved tak  by tam ještě byly Jet a Cord a klidně by to mohly vyhrát O_O

2 Zhovadělý Zhovadělý | E-mail | Web | 29. března 2012 v 15:37 | Reagovat

To se dalo čekat

3 patek philippe skeleton replica patek philippe skeleton replica | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 10:19 | Reagovat

Kudos for posting this kind of useful weblog. Your web site isnt only informative but will also very artistic too. There are actually typically very several individuals who can write not as simple articles that creatively. Retain the favorable writing!!
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.