Říjen 2010

The Amazing Race 17 (soutěžní týmy)

31. října 2010 v 2:22 | Zeck |  AMAZING RACE S17
S17

Představme si soutěžní týmy pro 17. řadu této soutěže. Pokud má nějáká série šílený rozjezd plný vtipných situací a nadšených týmů ze závodu, pak je to právě tato. Soutěží zde vesměs sympatické týmy,  z kterých si každý vybere svého favorita. Po dlouhé době je v tomto závodě více žen, než mužů. Je zde také představena naprostá novinka v celé soutěži. Kdo nakonec dorazí do poslední etapové zastávky jako první, vyhraje závod kolem světa a odnese si 1 000 000 dolarů? Stáhni si u nás tuto řadu a zjisti to! Také hlasuj v anketě o nejoblíbenější tým této série a napiš do diskuzí své dojmy z hráčů.

The Amazing Race 17 - TEAMS

BROOK & CLAIRE: Moderátorky prodejního kanálu z Rena v Nevadě. Claire vypráví, jak se s Brook setkaly a poznaly při práci pro národní prodejní kanál, který skrze televizní obrazovky nabízí nejrůznější věci. Brook nadšeně doplňuje, že je prodejní zkušenost a komunikace s lidmi dobře připravila na tento závod. Dokáží obě skvěle manipulovat a když je potřeba, prý dokáží i prodat led Eskymákovi. 

NICK & VICKI: Randící pár z Las Vegas v Nevadě. Nick říká, že když se na ně kdokoliv podívá, řekne si, že jsou tvďáci co chlastají po litrech a pařej do rána. Nemáme se prý zmást obalem knihy, protože milují sport a jsou fyzicky založeným týmem, který místo mozku raději použije svaly. Tuto soutěž hodlají pěkně nakoupnout, aby měla pořádné grády.

RON & TONY: Nejlepší přátelé z Los Angeles v Kalifornii. Znají se už 22 let a potkali se na hře "Kouzelník". Stejně jako v minulé řadě Dan & Jordan, i oni jsou zde pouze proto, aby jednomu z nich splnili jeho sen. Tony sní už devět let, že se podívá do tohoto závodu a mít prý takovouto životní zkušenost se závodem kolem světa, je k nezaplacení.

ANDIE & JENNA: Biologická matka a dcera, které se shledaly teprve nedávno. Andie vypráví, jak v 21 letech otěhotněla, porodila Jennu, ale pro její vlastní dobro jí musela odložit k adoptivním rodičům. Nedávno se potkaly a závod bude představovat jejich třetí setkání, ve kterém se uvidí v reálném světě. Vždy se prý chtěly setkat a mluvit spolu a tento závod otestuje kdo vlastně jsou a jestli si rozumí.

NAT & CAT: Doktorky a nejlepší přítelkyně. Nat má cukrovku, přesto ještě nedávno běhala maratony a je tak dobrým příkladem pro všechny diabetiky. Jsou obě zvyklé pracovat ve stresu, bez dostatku spánku. Říkají, že abyste mohli být doktoři, musíte umět pracovat s ostatními, být rychlí a to ony umí a v závodě to mohou využít. Jsou prý obě podivínky a jsou na to hrdé.

GARY & MALLORY: Táta a dcera z Kentucky. Mallory hrdě říká, že je vítězkou Miss Kentucky 2009. Když něco chce, dá do toho všechen svůj elán a ve většině případů dosáhne svého. Gary doplňuje, že Mallory byla kluk, kterého plánoval jako prvního. Učil jí lovit, rybařit a jezdit na čtyřkolce. Oba dva hodlají ukázat, že být dobrým člověkem je může dostat v závodě až na konec.

CHAD & STEPHANIE: Randící pár z Miami na Floridě. Steph vesele vykresluje, jak se spolu s Chadem poznali teprve před osmi měsíci a už mají koupený nový dům. Je to prý velmi rychle se vyvíjející vztah, kde se s ničím zbytečně nezdržují. Chad nám sděluje, že se se svojí partnerkou skvěle doplňují a chce s ní strávit zbytek života. Zároveň slibuje, že jí v závodě požádá o ruku.

MICHAEL & KEVIN: Otec a syn, internetové senzace ze Sugar Land v Texasu. Kevin říká, jak začál nahrávat videa na youtube a překvapivě se jeho kanál uchytil a v současnosti má přes milion odběratelů. Do svých kousků zapojil i svého téměř šedesátiletého otce. Legrační na jejich rodině je prý to, že Michael je přistěhovalec a on první generace asijských Američanů, proto mezi nimi občas panují vtipné kulturní odlišnosti.

JILL & THOMAS: Pár z Marina del Ray v Kalifornii. Thomas vypráví, jak je naprosto soutěživý a upřímný. Vystudoval univerzitu a tak bude dle něj hlavním tahounem páru v této soutěži. Jill je vyučená kadeřnice a říká, že pokud její partner sdělí názor, je pravdivý a nejede přes to vlak. Chce mu v závodě dokázat, že nemusí mít vysokou školu, aby dokázala dokončit The Amazing Race, zároveň, že i ona může mít v jistých věcech pravdu.

KATIE & RACHEL: Kamarádky a partnerky z týmu, pro plážový volejbal. Obě pochází z Bellmar v New Jersey a jsou sportovním týmem už pět let. Katie říká, že spolu s Rachel mají všechny potřebné faktory pro závod, jsou chytré, sportovní, tvrdé a to je smrtící kombinace. Obě dodávají, "Pokud nás uvidíte ve zpětném zrcátku, dávejte si pozor, budeme svině.".

CONNOR & JONATHAN: Sboroví zpěváci z kaple. Connor a Jonathan se potkali na konkurzu do klášterního sboru, oba mají ve dnech závodu promoce na Princetonu, takže dali přednost závodu před školou. Chtějí využít této chvíle a být naposled v životě dětmi, které nic neřeší. Budou prý v závodě hodně zpívat a zároveň ironicky dodávají, že v jejich klášteře jsou oni ty "macha", takže se nemáme nechat zmást jejich vzhledem.


The Amazing Race 16 (soutěžní týmy)

30. října 2010 v 13:19 | Zeck |  AMAZING RACE S16
S16

Po první sérii, která zavítala do České republiky přichází oddychnutí v podobě 16. řady. Kolují zvěsti o tom, že tato řada není tak kvalitní. Pokud mám subjektivně posoudit, tak to není vůbec pravda. Soutěží zde týmy, které jsou v jedné etapě na vrcholu a v druhé bojují o předposlední místo. Celý závod je tedy velmi vyrovnaný. Je zde plno osobních urážek mezi týmy, závist, podrazy, zkrátka všechno co k tomuto závodu patří. Zároveň zde soutěží jedna z nejhezčích soutěžících v historii závodu. Představme si týmy 16. řady The Amazing Race, které procestovaly celý svět a jeden z nich vyhrál 1 000 000 dolarů! 

The Amazing Race 16 - TEAMS

MONIQUE & SHAWNE: Dvě nejlepší kamarádky a zároveň obě advokátky. Jsou prý pracující mámy, které to zvládají. Jsou prý silné, citově stabilní, schopné a celkově v dobré kondici. Jsou naprosto rozhodnuté dojít si až do konce pro vítězství v celém závodě.

JET & CORD: Bratři z Oklahomy. Oba dva jsou kovbojové a oba vyhráli pět světových titulů v jízdě na býkovi. Tvrdí, že v závodě je může čekat pár znepokojivých věcí, ale když prý člověk vleze na 846 kg býka, je to také trochu znepokojivé. Oboum dvoum je cizí podrazáctví a jednají rovně, proto chtějí závod projít se ctí a slušností.

JODY & SHANNON: Babička a vnučka, které jsou obě triatlonistky. Jody se chlubí, že člověk může být i v 71 letech atlet a ona jím rozhodně je. Má za sebou 15 triatlonů a tři půlmaratony a údajně se moc těší, že lidem ukáže, co dokáže bývalý pecivál.

DAN & JORDAN: Bratři z Rhode Islandu. Dan říká, že si jsou s bratrem hodně podobní, ale zároveň hodně odlišní. Jordan dodává, že on je gay a bratr..., ten gay není. Nehodlá prý tajit svojí orientaci a ironicky podotkne, že být gay je to nejlepší. Dan odsekne, že je to na nic, zároveň říká, že do soutěže šel jenom proto, aby svému bratrovi splnil celoživotní sen, protože ten chce soutěžit v TAR od svého dětství. Dana tento závod výrazněji nevzrušuje.

STEVE & ALLIE: Otec a dcera z jižní Kalifornie. Steve vypráví o tom, jak je trenérem baseballu a před dvěma lety vyhrál Světovou sérii. V baseballu je údajně člověk na cestách sedm měsíců v roce a proto nemá moc čas na svojí dceru Allie. Chtějí společně zažít něco, za čím by se později poohlédli a řekli si "wow, něco jsme dokázali".

BRENT & CAITE: Pár manekýnů z Jižní Karolíny. Caite vypráví, jak jsou společně s Brentem modelové. Seznámili se před třemi lety, krátce po její maturitě. Brent jí prý chápal mnohem víc než kterýkoliv jiný kluk. V roce 2007 soutěžila v Miss Teen a pokazila poslední otázku, mluvila dříve, než myslela a z její odpovědi se stala senzace na youtube (více v článku zde ). V tomto závodě je hlavně proto, aby smazala svůj cejch hlupačky. Brent pouze dodává, že poznámky k její osobě si Caite vůbec nezaslouží.

JOE & HEIDI: Manželé a rodiče z El Segunda v Kalifornii. Joe o sobě domýšlivě tvrdí, že v jejich týmu je "Velký Joe", který vede útok a udává směr. Heidi dodává, že její manžel je hrozně konfrontační a pár lidí už určitě pěkně naštval. Oba dva prý vědí, že Joe bude v týmu rozhodně problémový a nebude to s ním lehké.

LOUIE & MICHAEL: Tajní detektivové z Rhode Islandu. Michael vypráví, jak se jako detektivové dokázali přizpusobit každé situaci. Jeden den mají na starost milionáře, druhý feťáka. Louie ho hrdě doplňuje a říká, že mají co dočinění s drogovými dealery, s odpadem společnosti. Nechtějí prý machrovat, ale určitě vyhrají.

CAROL & BRANDY: Pár z Los Angeles. Carol říká, že rozhodně vyhrají, pokud bude za úkol hledat nejbližší obchod Louise Vuittona (francouzská luxusní značka). Naráží tak na svojí přítelkyni Brandy, která přiznává, že je trochu rozmazlená. Carol říká, že s ní má spoustu práce a rozmazlená je festově. Milion dolarů pro vítěze rozhodně chtějí vyhrát, aby měly na notnou dávku svého oblíbeného luxusu.

JORDAN & JEFF: Pár, který udržuje vztah na dálku. Jordan vypráví, jak společně s Jeffem strávili hezkých pár dní v soutěži Big Brother. Tam se seznámili a později dali dokupy. Jordan nakonec tuto soutěž vyhrála a tak je v The Amazing Race pouze pro zážitky. Jeff doplňuje, že jsou spolu skoro každý víkend a zatím jim to klape, takže uvidí co jim přinese závod.

DANA & ADRIAN: Manželé, kteří spolu žijí už 17 let a jsou láskou ze střední školy. Dana vypráví, jak si společně hodně užili. Měli velké finanční potíže díky Adrianově špatné investici. Ten vrazil všechny rodinné peníze do podniku, který nevyšel. S touto hroznou zkušeností chtějí vyrazit společně do závodu, protože je dle jejich slov už nic horšího potkat nemůže.The Amazing Race 15 (soutěžní týmy)

29. října 2010 v 19:19 | Zeck |  AMAZING RACE S15
S15

Představme si týmy, které závodily kolem světa v 15. řadě The Amazing Race. Pokud o této řadě nic nevíte, tak veřte, že závod konečně zavítal do České republiky. Trvalo to celých 15 řad a 8 let, než si CBS vzpoměla, že existujeme i my. Do teď nás vesměs etapové zastávky v EU objížděly, byla tady pouze výprava z 12. řady, která tady měla jen mezipřistání. Teď sem zavítá závod přímo na dvě etapové zastávky, tedy na dvě epizody. Jsou to ty nejlukrativnější ze všech, poslední dvě před finálem. Týmy to tentokrát braly dost osobně a ke konci závodu už to bylo téměř na nože. V USA tuto řadu považují za jednu z nejlepších, ale posuďte sami jak kvalitní je tato řada.

The Amazing Race 15 - TEAMS

LANCE & KERI: Snoubenci ze Salemu v Massachusetts. Lance tvrdí, že si jsou oba vědomí své fyzické a duševní síly a nepřipouští si, že by nevyhráli. Keri ho doplňuje a říká, že s Lancem se poběží dobře, protože je chytrý. Je totiž právník a pokud k tomu prý přidáme pár svalů, dostaneme "super mašinu", která tento závod nemůže prohrát.

MIKA & CANAAN: Nový pár z Tennessee. Canaan je textař a píše písničky v Nashvillu. Velmi prý miluje vlastní práci a v současné době má dokonce písničku v country hitparádě. Je věřící a víra je součást všeho, co dělá. Mika ho doplňuje slovy, že je rovněž křesťanka a to jim má v závodě zaručit výhodu, oba se prý můžou modlit za vítězství.

MARIA & TIFFANY: Profesionální hráčky pokeru. Maria říká, že se na závod moc těší, protože se tím živí, hrají profesionálně hry a vydělávají si tím slušný balík peněz. To co dělají v pokeru denně jim prý může v závodě dost pomoc. Tiffany dodává, že jsou obě velmi soutěživé a rády vyhrávají.

FLIGHT TIME & BIG EASY: Spoluhráči z Harlem Globetrotters. Flight Time říká, jak s Globetrotters hrají zápas každý den. Jsou tedy zvyklí vstávat brzy a cestovat na různé místa. Big Easy ho doplňuje, že pravděpodobně budou ten nejhezčí tým, který tuto soutěž kdy vyhrál.

ERIC & LISA: Manželé a učitelé jógy. Lisa vypráví, jak se na ně lidé obvyklé podívají a očekávají, že jsou učitelé jógy zen. Eric ale dodává, že jsou učitelé jógy z "drsné čtvrti" a nejsou žádné mírumilovné stvoření. Toho prý využijí, aby se katapultovali až do cíle, jako číslo jedna. 

MEGHAN & CHEYNE: Pár ze San Diega. Meghan a Cheyne se prý znají už od základní školy. Cheyne vypráví, jak je jeho přítelkyně skvělou sportovkyní. Meghan si je jistá, že si Cheyne vezme a on si je tím prý také jistý. Oba dva chtějí v závodě udržet chladnou hlavu a pořádně si to užít.

GARRETT A JESSICA: Pár s bouřlivým vztahem ze severní Kalifornie. Garrett prý vyrůstal s bratrem a ženské banální problémy šly úplně mimo něj. Jessica ale pochází z kolumbijské rodiny plné silných a dominantních žen a někdy se projeví její jihoamerický temperament. Vytáčí jí i maličkosti a Garrett říká, že pokud tento závod budou mít výraznější spor, jejich vztah ukončí.

GARY & MATT: Otec a syn z Montany. Matt říká, jak pro něj bylo dospívání tvrdé, protože měl sice tátu, ale vůbec nic společně nedělali a nerozuměli si. Otec ho doplňuje, že tento závod je důležitý, protože jeho syn je důležitý. Prý díky rychlému tempu jejich života přichází o společné chvíle a tento závod si chtějí užít a vzájemně se lépe poznat.

SAM & DAN: Bratři z Missouri. Dan vypráví, jak jsou oba křesťané, zkrátka mládež ze středozápadu země, umí ale i zlobit. Sam zase vypráví o tom, jak si navzájem  před rokem přiznali svojí homosexuální orientaci. Dan za ním prý přišel a řekl mu, "musím ti něco říct" a on "Vážně? Já taky", pak si plácli a od té doby jsou na stejné lodi.

BRIAN & ERICKA: Manželé z Nashvillu, kteří jsou spolu už dva roky. Ericka je "Miss America" z roku 2004. Ta říká, že jí toto vítězství připravilo na to, kým teď je. Brian dodává, že jsou smíšeným párem a mohou tak celé Americe a světu dokázat, že rasa v milujícím páru nehraje žádnou roli. 

ZEV & JUSTIN: Nejlepší přátelé z Los Angeles. Zev vypráví, jak mu bylo 11 let a zjistili mu Aspergerův syndrom. Díky němu má zaběhlý řád a nemá rád změny a dává přednost každodenní rutině. Justin ho doplňuje a sděluje, že Zev vždy rád říká, co si myslí. Upřímnější už prý nikdo být nemůže.

MARCY & RON: Pár ze San Francisca. Marcy vypráví, jak spolu s Ronem chodí rok, poznali se na internetu. Vychází spolu prý velmi dobře i když je každý z nich úplně jiný. Ron dodává, že se každé ráno probouzí s pocitem, co bude mít za problémy, ale Marcy ho vždy naplní kladnou energií a on zapomíná na všechny starosti.


HLOUPÁ KRÁSKA nebo ŠPATNÁ CHVILKA?

29. října 2010 v 4:04 | Zeck |  ČLÁNKY

MISS TEEN a SOUTĚŽÍCÍ PRO 16. ŘADU

Caitlin Upton (21 let) je bývalou Miss Jižní Karolíny. V roce 2007 se účastnila celostátní "Miss Teen USA" a zazářila asi nejhůře, jak mohla. Po skončení této soutěže si o ní miliony lidí na celém světě pomysleli, že je "úplně vypatlaná". Takový cejch nechce mít nikdo a pokud video na youtube o vaší hlouposti má přes 46 000 000 zhlédnutí, musíte s tím něco dělat. Caite se rozhodla přihlásit do The Amazing Race a celému světu dokázat, že není tak stupidní, jak si o ní všichni myslí. Povede se jí to?

Brent & Caite

Každá řada The Amazing Race má něčím zajímavý tým. Ten je buďto mediálně známý, nebo něčím úspěšný a pro lidi přitažlivý. 16. řada má rovnou dva. Jedním je tým Jeff & Jordan, pár, který spolu strávil hezkých pár dní v americkém Big Brother 11, a který Jordan později vyhrála. Druhým je Brent & Caite, dnes pár modelů, ale s velkým skandálem na účtu jednoho z nich. Jak jsem zmiňoval výše, Caite se v roce 2007 účastnila finále Miss Teen a vše se pro ní odehrávalo celkem slibně. Sama byla jedna z nejhezčích dívek v soutěži, ale pak přišel zvrat, který z ní udělal internetový terč, do kterého se každý milerád strefoval. Každá soutěž Miss po celém světě má část, ve které musí dívky odpovídat na nečekané otázky. Všichni občas máme pocit, že vše je předem připravené protože všechny opovídají stejně a jsou hrozně milosrdné a milují celý svět.  Druhý den si na ně nikdo nevzpomene a pokud, tak na část, ve které jsme viděli jejich postavy v plavkách. Caite ale předvedla něco jiného a lidí si jí připomínají i tři roky od osudného večera. 

Caite přichází k moderátorovi a ten jí sděluje, že otázku na její osobu položí herečka Aimee Teegarden. Ta okamžitě bere papír do ruky a Caitlin čte otázku "Poslední průzkumy ukázaly, že pětina Američanů není schopna nalézt USA na mapě světa. Proč si myslíš, že tomu tak je?" Caite je evidentně z míry a sama netuší, jak odpovědět. Souká ze sebe první větu, v které sděluje, že věří v tento průzkum, protože někteří lidé tam venku, v jejich národě, nemají mapy. Je na ní evidentně vidět, jak v duchu zápasí s pocitem, že musí kvalitně odpovědět a zároveň  sdělit klišé, kterým se Missky zavděčují porotě. Totálně odbočuje od tématu a nevázaně navazuje odpovědí ve stylu, že v JAR a Iráku by měly mít děti stejný přístup ke vzdělání, jako v USA. Třikrát řekne ehm a pokračuje umělou prosbou o pomoc Jižní Africe a pomoc Iráku a dalším asijským zemím, aby jim USA zajistilo kvalitní školství a všichni společně vybudovali budoucnost pro jejich děti. V sále je hrobové ticho a moderátor se zadržovaným smíchem děkuje za odpověď. Řeklo by se, že to není nic hrozného, pokud někdo sledoval Českou Miss, nebo Miss České republiky, musel si vyslechnout mnohem debilnější odpovědi. Z Caite se ovšem stává senzace a ona sama je novodobým symbolem hlouposti. 

Caitlin Upton

Hned v první epizodě 16. řady už má Caite problém se svojí osobou. Jeden tým jí bezpečně poznává a svěřuje se ostatním s jejich znalostí situace. Caite je hned první hodinu v závodě považovaná na hloupou a musí se vyrovnávat se spoustou narážek na její IQ. Asistuje jí její o osm let starší přítel Brent, který o ní tvrdí, že není vůbec tak hloupá jak si každý myslí a chtějí společně dokázat, že to byl jen úlet a může za to její mluvná povaha, která nejdříve mluví a pak o tom přemýšlí. Povede se jim dokázat, že nejsou hloupým párem modelů, nebo snad vyhrají celý závod a odnesou si milion dolarů? Stáhni si u nás tuto řadu a zjisti to!


JEFF PROBST vs. PHIL KEOGHAN

28. října 2010 v 4:52 | Zeck |  ČLÁNKY

JEFF PROBST vs. PHIL KEOGHAN

Jeden je několikrát po sobě vyhlášen za "nejlepšího moderátora reality-show roku" a dostává nejvýznamnější ocenění v TV zábavě - cenu EMY. Druhý moderuje soutěž, která si každoročně přebírá tu samou cenu za "nejlepší reality-show roku". Řeč je o Jeffu Probstovi, moderátorovi Survivora a Philu Keoghanovi, moderátorovi The Amazing Race. Kdo z nich je ale skutečně lepší a dělá svojí práci poctivě?

Jeff Probst & Phil Keoghan

Píše se rok 2000. V USA se koná casting na moderátora nové soutěže Survivor. Nikdo moc neví o co půjde, ani jak úspěšná tato reality-show později bude. Přesto se hlasí velké množství uchazečů, z kterých nakonec zbydou jen dva nejlepší. Rodák z Kansasu Jeff Probst a jeho největší rival z druhé strany zeměkoule, Novo-Zélanďan Phil Keoghan. CBS se nakonec rozhodne pro prvně jmenovaného, ale Phil je natolik zaujme, že mu později bez "výběrového řízení" okamžitě nabízejí místo moderátora pro svojí novou soutěž The Amazing Race.

Jeff Probst: Je od pohledu sympaťák a téměř každý fanoušek Survivora ho měl zpočátku za skvělého moderátora, na kterého nedal dopustit. Jeff Probst vyniká hlavně na kmenových radách, kde výstižně formuluje svoje otázky na soutěžící. Nutno podotknout, že to není z jeho skvělého úsudku, ale z pečlivě prostudovaných záběrů a z komunikace se štábem, který tráví s trosečníky celý den. Musíme si přesto připustit, že Survivor bez Jeffa by byl stejně mizerný, jako bez soubojů o imunitu. Přesto udělal a dělá základní chyby, kterých se moderátor nesmí nikdy dopustit, je až neuvěřitelně zaujatý a v soutěži preferuje své oblíbené hráče. V roce 2004 se koná 9. sezóna Survivora, pojmenovaná "Vanuatu". Soutěží v něm sexy trosečnice Julie, která se velmi ráda opaluje nahoře bez. Jeff nejdříve nedává nic znát a chová se k ní odměřeně, ačkoliv ona s ním velmi otevřeně flirtuje. Přesto si na ní během pár dnů vypěstuje závislost a později je zřetelné, že jí evidentně nadržuje. Po skončení této řady se stal Jeff a Julie oficiálním párem, později se ale rozešli. Nejvíce kontroverze je asi kolem blogu, do kterého Jeff přispívá, tam například nazval J.T.ho z Tocantins za nejlepšího hráče v historii soutěže a to jen proto, že mu byl v dané řadě nejvíce sympatický. Zároveň nezapomene před začátkem nové série všechny hráče zhodnotit. Veřejně prohlašuje komu bude fandit a kdo je podle něj zákeřný had, podrazák a nebo skvělý taktik. Později se většina z těchto věcí nepotvrdí. Jeff si evidentně zakládá na osobních pocitech a pokud někdo otevřeně vystoupí proti hráči, kterého má rád. Nenápadnou narážkou "napadeného" hráče vychválí a útočníka uklidní. Zároveň je lehce zpozorovatelné, který hráč ho absolutně nezajímá a kterého se téměř na nic na kmenových radách nezeptá. Jeff Probst je skvělý moderátor, ale občas je až moc zahleděný do vlastních sympatií a zapomíná na fakt, že on není soudcem, ale neutrálním pozorovatelem a moderátorem.

Phil Keoghan: Pokud je Jeff Probst symbolem skvělého moderátora s dávkou zahleděnosti, Phil je přesný opak. Od první řady The Amazing Race je neutrální, jako rovné prkno. Pokud před ním někdo ostře pomlouvá druhý tým, nasadí svůj tradiční "mračivý úsměv" a jen naslouchá. Pokud pak příjde pomluvený tým a začně se ostře navážet do jejich konkurence, uvidíte ten naprosto stejný výraz. Phil neprojevuje moc kreativity a dá se říct, že za celou sérii neřekne nic jiného, než ".... jste tým číslo ...". Přesto si tímto způsobem moderování získal velkou škálu fanoušků a jeho grimasy v čele se zvednutým obočím jsou již klasikou této soutěže. V 16. řadě jsme mohli vidět, že Phil jednomu týmu povídá "nenuťte mě, abych vás příště vyloučil". To byl první náznak osobních sympatií, které jsem u něj zpozoroval, protože tohle Phil moc často neříká. Přesto to pronesl decentně a později ani dříve nijak nedával najevo, že danému týmu fandí.


Jeff Probst je extrovert a Phil klasický introvert a v tom je dle mě jejich hlavní rozdíl, protože moderátoři jsou to oba velmi kvalitní. Zatímco Probst se občas bere až nesmírně vážně a někdy se projevuje až ješitně, jako například v sérii Heroes vs. Villains, kdy Colbymu Donaldsonovi důrazně připomenul, že šéfem celé show je on a soutěž začně až on dá pokyn (reakce na hec týmu od Colbyho, "pojďme začít"). Phil je klasickým opakem, naslouchačem, který dá prostor v vyjádření každému. Zároveň si ze sebe rád udělá legraci, když se například v Moskvě, kde je sníh a teploměr je pod bodem mrazu, oblékne do elasťákových kraťasů a kšand a vysvětluje, že něco podobného budou dělat soutěžní týmy. Každému svědčí něco jiného, ale ve výsledku máme všichni rádi oba a tyto soutěže bez jejich účasti by neměly smysl.

Jaký na to máte názor vy? Tento článek je čistě subjektivní, projevte svůj názor v diskuzích a hlasujte v anketě koho máte raději. ;-)

The Amazing Race 14 (soutěžní týmy)

26. října 2010 v 21:11 | Zeck |  AMAZING RACE S14
S14

Představme si soutěžící 14. řady The Amazing Race a možná nejzajímavější týmy v historii této soutěže. Tato série je plná konkurence, skvělých týmů, zajímavých situací, krizí , nenávisti a obratů. Tato řada je zároveň první, v které Russ Landau představil svojí vylepšenou znělku (více zde ). Kdo z těchto soutěžících si nakonec odnese 1 000 000 dolarů a zároveň obsadí první místo v závodě kolem světa? Stáhněte si u nás tuto řadu a zjistěte to! Zapojte se i do diskuze a napište komu jste nejvíce fandili, dávejte si ale pozor na spoilery.

The Amazing Race 14 - TEAMS


CARA & JAIME: Kamarádky a bývalé roztleskávačky z NFL. Jaime říká, že agresivní a asertivní ženy bývají označovány za potvory. To prý není fér, ale osobně je jí jedno co si o ní lidé pomyslí. Sama je schopná pro vítězství udělat cokoliv. Cara jen mlčky dodává, že "nelže". 

LUKE & MARGIE: Matka a syn z Colorada. Luke je naprosto hluchý a neumí odezírat, jeho matka tedy bude spojení se slyšícími v závodě. Margie ho doplňuje a říká, že jejich jednoznačnou výhodou je dobrá komunikace, které ostatní týmy nebudou rozumět. Oba dva chtějí světu ukázat, že i hluší lidé dokážou zvládnout The Amazing Race.

KISHA & JEN: Sestry a bývalé univerzitní sportovkyně. Starší Kisha říká, že poprve v životě bude se svojí sestrou v jednom týmu. Sama je zvědavá, jak se s tím obě vypořádají. Mladší Jen dodává, že se hodně spoléhají jedna na druhou a musejí se společně vypořádat s jejich problémy.

BRAD & VICTORIA: Manželský pár z Ohia, který je spolu už 9 let. Tvrdí o sobě, že jsou "nebezpečným" starším párem, prý spolu pravidelně posilují a jsou ve skvělé formě. Údajně budou rovnocenný soupeř komukoliv.

MICHAEL & MARK: Bratři a profesionální kaskadéři. Mark říká, že on a bratr jsou v "menším měřítku" a tak zaskakují ve filmech a televizích za dětské herce, když se točí nebezpečná scéna. Michael sebevědomě dodává, že oba dva mají co nabídnout, "co je malé, to je skvělé".

CHRISTIE & JODI: Kamarádky a letušky. Jodi hrdě říká, že obě mají tajné informace ohledně cestování, což ostatní týmy rozhodně nemají. Zároveň ironicky dodává, že blondýnám v cizině projde i vražda. Christie doplňuje, že toho velmi rády využijí a budou v závodě využívat svá těla.

STEVE & LINDA: Manželé, kteří jsou svoji už 17 let a pochází z Virginie. Steve poukazuje na to, že ostatní týmy je budou považovat za venkovské balíky, zálesáky, neotesance. Zároveň připouští, že to bude nejspíše pravda a společně s Lindou se tomu smějí.

PRESTON & JENNIFER: Pár z Jižní Karolíny, který spolu chodí dva roky. Preston vypráví, jak je jejich vztah soubojem o dominanci a  hlavní slovo. Jenn mu okamžitě skáče do řečí a tvrdí "ráda velím". Preston přebíjí a říká, že kdy velí on, všechno je v pořádku. Jenn jen odsekne. Oba dva se budou snažit v závodě vypořádat sami se sebou a zkusí táhnout za jeden provaz.

TAMMY & VICTOR: Sourozenci a právníci z Kalifornie. Tammy vypráví, jak s Victorem oba vystudovali práva na Harvardu, Victor je ovšem o devět let starší, než ona. Victor dodává, že na svojí sestru stále pohlíží, jako na tříletou holčičku, která pobíhá po domě a vyžaduje pozornost. Ta mu bude chtít v závodě dokázat, že už je dospělá a může rozhodovat sama za sebe.

AMANDA & KRIS: Pár ze San Diega, který spolu chodí tři roky. Amanda říká, že jsou s Krisem neustále spolu, jsou jako jedna duše a mají pro sebe vzájemné pochopení. Kris dodává, že si je na 110% jistý, že chce být do konce života pouze s Amandou a s nikým jiným.

MEL & MIKE: Otec a syn z Virginie a Los Angeles. Mladší Mike tvrdí, že on i otec jsou spisovatelé. Mike prý napsal nespočet filmových scénářů, například k filmu Škoda ro(c)ku, přitom je sám hollywoodským komediálním hercem. Jeho otec Mel tvrdí, že k homosexualitě se hlasí už přes 25 let. Mike je ovšem také gay a tak tvrdí, že být gayem a mít zároveň otce gaye je super, protože nemůže "zklamat rodiče".The Amazing Race 13 (soutěžní týmy)

25. října 2010 v 20:42 | Zeck |  AMAZING RACE S13
S13

Pojďme si představit soutěžící pro The Amazing Race 13. Tato řada bude plná vtipných situací a zažijeme i jeden románek, který si vytvoří zástupci dvou týmů. Kdo si nakonec odnese vytoužené vítězství a zároveň 1 000 000 dolarů? Stáhněte si u nás tuto řadu a zjistěte to! Můžete i diskutovat komu jste nejvíce fandili, dávejte ovšem pozor na spoilery, ať nezkazíte zážitek ze sledování někomu, kdo tuto sérii ještě neviděl.
The Amazing Race 13 - TEAMS

NICK & STARR: Sourozenci z New Yorku a Texasu. Starr tvrdí, že si jsou s bratrem hodně blízcí a je požehnání, že zrovna oni jsou sourozenci. Nick dodává, že spolu se sestrou vždycky ví co chtějí a tvrdě si za tím jdou. Prý vždy dosáhnou svého a co si určí za cíl, to také získají. 

ANITA & ARTHUR: Manželský pár, který chová včely. Arthur říká, že spolu s manželkou mají farmu ve Fall Creeku v Oregonu a v těchto dnech se zaměřují na včely. Anita dodává, že jsou s manželem sice ve starším věku, ale rozhodně jim nechybí síla, protože dřou na farmě. Mají prý zkušenosti a jsou zvyklí dotahovat věci do konce, proto si na závod věří.

MARISA & BROOKE: Jižní "krásky" z Jižní Karolíny. Brooke tvrdí, že spolu s Marisou mají určitou úroveň, vždy nosí perly a drahé šperky. Zajímá je móda a rády pečou. V závodě chtějí použít svojí svůdnost, aby se dostaly dopředu.

KELLY & CHRISTY: Kamarádky z Texasu, které se nedávno obě rozvedly. Christy zdůrazňuje, že spolu s Kelly přežily dvě opravdu hrozné manželství. Věří, že spory v manželství je natolik posílily, že teď dokáží vše, na co jen pomyslí.

AJA & TY: Tvoří pár, který spolu chodí na dálku. Vzdálenost prý jejich vztah zpomaluje, ale zároveň posiluje. Ty říká, že Aja je nejsladší holka na světě a ví, že si jsou navzájem souzeni. Závod chtějí pojat ve stylu, dobře stráveného času společnou aktivitou.

MARK & BILL: Nejlepší přátelé ze San Diega. Tvrdí o sobě, že jsou podivíni, kteří miluji komiksy a každý kdo se na ně podívá si hned myslí, že žijí ve sklepě u svých rodičů. Osobně si podivínství berou za čest. Dodávají, že Amazing Race je největší závod, na největší šachovnici a oni jako dobří šachisté hodlají uspět.

KEN & TINA: Jsou manžele z Tampy na Floridě, kteří spolu nežijí. Ken tvrdí, že byl profesionální fotbalista a 7 let hrál v NFL. Jeho tvrdost a zkušenosti z amerického fotbalu hodlá využít i v  závodě. Udělal prý v životě hodně chyb a Tinu podváděl. Tina dodává, že jakmile skončí závod, budou vědět jestli se definitivně rozejdou, nebo natrvalo zůstanou spolu.

ANDREW & DAN: Kamarádi ze studentského spolku z Phoenixu v Arizoně. Andrew tvrdí, že jsou s Danem ze studentského spolku, "mejdany, alkohol a holky". Soustředí se prý pouze na pivo v lednici, nikoliv na broušení vlastních postav a svalů.

STEPHANIE & ANTHONY: Pár z Los Angeles, který je spolu už čtyři roky. Stephanie tvrdí, že se chce už brzy vdát a pokud k tomu nedojde, čeká Anthonyho konec vztahu. Ten dodává, že jeho přítelkyně se vždy snaží, aby bylo po jejím a sám něco podobného nemá v plánu.

DALLAS & TONI: Matka a syn ze severní Kalifornie. Toni celý život svého syna vychovává sama, tvrdí, že to byla spousta práce, ale užívala si to. Prý je hrdá na to, jak skvělý muž z něho vyrostl. Dallas dodává, že jeho matka pro něj obětovala tolik, že ze sebe vydá úplně všechno, aby jí v závodě nezklamal.

TERENCE & SARAH: Nový pár z New Yorku. Sarah tvrdí o svém partnerovi, že je ten nejsvobodnější druh muže, kterého zná. Ona je prý ta, která každý den tvrdě dře v kanceláři a on dělá jen to, co ho baví. V současnosti se živí trénováním  běžců. Oba dva dodávají, že vzájemné rozdíly je v závodě buďto posílí, nebo je zabijou.


The Amazing Race 02 (SK dabing)

25. října 2010 v 0:26 | Zeck |  AMAZING RACE S02
season 2
SÉRIE JE ÚPLNÁ!
TAR1


EPIZODA 01:

EPIZODA 02:

EPIZODA 03:

EPIZODA 04:

EPIZODA 05:

EPIZODA 06:

EPIZODA 07:

EPIZODA 08:

EPIZODA 09:

EPIZODA 10:

EPIZODA 11:

EPIZODA 12:

EPIZODA 13: FINÁLE

NEBO:

EPIZODA 01:

EPIZODA 02:

EPIZODA 03:

EPIZODA 04:

EPIZODA 05:

EPIZODA 06:

EPIZODA 07:

EPIZODA 08:

EPIZODA 09:

EPIZODA 10:

EPIZODA 11:

EPIZODA 12:

EPIZODA 13: FINÁLE


25.10. 2010 - Renush poskytla tuto řadu. Moc děkujeme!
02.11. 2010 - bobby_cz poskytl alternativní odkazy na czshare. Moc děkujeme!

The Amazing Race 12 (soutěžní týmy)

24. října 2010 v 19:59 | Zeck |  AMAZING RACE S12
S12

Sobecky musím napsat, že toto je první série, kterou jsem kdy viděl a do teď jí považuji za jednu z nejlepších vůbec. Dost subjektivního hodnocení a pocitů, pojďme si představit soutěžní týmy pro 12. řadu The Amazing Race. Tato řada je opět nabitá dobrými hráči a týmy. Doběhy do etapových zastávek jsou opět těsné. Některé týmy se zhádají, jako žádné předtím. Kdo si  ale odnese 1 000 000 dolarů? Stáhněte si u nás tuto řadu a zjistěte to!

The Amazing Race 12 - TEAMS

NICOLAS & DONALD: Třiadvacetiletý pilot a jeho dědeček. Donald tvrdí o svém vnukovi, že je hrdý na to, jak mladý dosáhl pilotní licence. Nicolas dodává, že jeho děda není klasický důchodce, které dobře známe, ale hodně kleje a mluví nevhodně o ženských, ale právě to na něm má nejraději.

AZARIA & HENDEKEA: Sourozenci a technici z New Orleans. Azaria říká, že jejich výhodou je fakt, že jsou inteligentnější a fyzicky silnější, než ostatní týmy. Hendekea dodává, že její bratr chce dominovat a ona zase skvěle rozhoduje, takže jí musí vždycky poslechnout.

TK & RACHEL: Nový pár z jižní Kalifornie. Pro TKe je to prý láska na první pohled a je do Rachel hrozně zamilovaný. Ta dodává, že TK jí pomohl v otřesné životní situaci a je mu absolutně oddaná a je rozhodnutá s ním strávit zbytek svého života.

RONALD & CHRISTINA: Otec a dcera z Tacomy ve Washingtonu. Ron tvrdí, že když Christina vyrůstala, on hodně cestoval a poznával svět. To je první faktor, který by jim měl pomoci v závodě. Christina je nadšená, že svého otce v závodě lépe pozná. Otci je prý 60 let a ona je nadšená z každé chvíle, kdy mohou být spolu.

SHANA & JENNIFER: Kamarádky z Los Angeles. Obě tvrdí, že jejich strategií v závodě bude "proflirtovat se dopředu". Údajně použijí svá těla pokaždé, když to bude zapotřebí. Dodávají, že všechny cestou za milionem dolarů nelítostně odstraní. Potenciální výhru by použily na nákupy.

MARIANNA & JULIA: Sestry z Miami na Floridě. Tvrdí o sobě, že jsou bojovnice srdcem i duší. Chtějí zvolit stejnou taktiku, jako Shana & Jenn a za cestou k vítězství hodlají použít své výhody, které jako krásné ženy údajně mají. K tomu hodlají přihodit svojí chlapskou soutěživost, zarputilost a agresivitu.

NATHAN & JENNIFER: Pár z Kalifornie, který spolu chodí už dva roky. Jennifer říká, že ona a Nathan mají problémy s důverou. Její přítel jí byl nevěrný a zlomil jí srdce. Ten dodává, že to byla největší chyba jeho života a od té doby se  snaží dokázat Jenn, že jí opravdu miluje. Oba dva chtějí v závodě  otestovat svůj vztah.

KYNT & VYXSIN: Gotický páreček z Louisville v Kentucky. Kynt tvrdí, že gotika oslavuje krásu i tajemno. Vyxsin dodává, že Kynt je hrozně sexy. Oba dva jsou prý jako z kreslených seriálů a každý den mají Halloween. V závodě chtějí dokázat, že i když vypadají zvláštně, jsou úplně normální a chtějí zvítězit.

ARI & STAELLA: Nejlepší přátelé a spolupracovníci z práce. Ari tvrdí, že Staella je hodně sečtělá a taky hodně poctivá. On sám ale udělá cokoliv, aby zvítězili. Říká: "bodnu vás do zad stokrát jinak". V tomto závodě rozhodně nechce hrát v rukavičkách a chystá se být zlý.

KATE & PAT: Sezdané duchovní. Říkají, že jsou lesbický pár a zároveň duchovní, což jednoznačně lidi vyváví z míry. Dodávají, že jsou Ježišovi chudinky. To, že jsou duchovní prý ještě neznamená, že ustoupí ostatním a pustí je do taxíku a ještě jim otevřou dveře. 

LORENA & JASON: Pár z Los Angeles. Lorena prý čeká déle, než tři roky aby se Jason konečně rozhoupal a chtěl více, než společné bydlení. Ten dodává, že neví jestli pro něj bude sňatek to právé, protože je stále jednou nohou jinde. 


NOVINKY 24.10. 2010

24. října 2010 v 3:51 | Zeck

NOVINKY OHLEDNĚ BLOGU

1) Někteří z vás mi začali psát na email a chtěli poradit s nejrůznějšími věcmi. Žádný problém, všem rád pomohu, takže pokud má někdo nějáké dotazy, stále platí abyste mi napsali na zeck@email.cz.

2) Objevily se problémy s 11. řadou. Někdo si stěžoval, že mu nejdou sloučit soubory v total commanderu. Díky LordBladeovi jsme nakonec zjistili, že problém je banální, přesto jsem tyto soubory odstranil a vyhlásil reupload. Netrvalo to moc dlouho a na facebooku se mi ozvala Renush, že začne reuploadovat. Takže pokud jste stahovali tuto řadu, sledujte jí, bude se obnovovat. Díky Renush!

3) Zack mě upozornil, že mám chybu u The Amazing Race 12. Takže pokud jste tady stahovali tuto řadu, titulky vám nebudou sedět k videu, protože se jedná o americké TVripy. Titulky jsou časované na rip z AXN, proto si tuto řadu stáhněte znovu, je zde opravená.

4) Zack projel warforum a hodil mi alternativní odkazy ke stažení pár sérií. Takže jsem nahodil alternativní odkazy ke stažení sérii 08. a 10. Zároveň mi napsal medabeda na email, jestli bych zveřejnil jeho odkazy na stažení 16. řady, proto i jí můžete stáhnout ze dvou zdrojů.

5) Hodně z vás projevilo zájem o reuploady a pomoc tomuto blogu. Moc si toho cením a proto jsem zřídil článek v sekci "Uploady / Reuploady", v kterém můžete psát jednak své návrhy na pomoc s reuploady a jednak ohlašovat nefunkční linky, na které zde narazíte.

6) Doplnil jsem soutěžící k The Amazing Race 11. Do konce příštího týdne chci dodělat soutěžící až do 17. řady a pak bude základní podoba a obsah tohoto blogu kompletní.
stahujte, užívejte, reuploadujte, propagujte